Συμμετοχή σε διαγωνισμό εκφραστικής ανάγνωσης

Το Σάββατο 30 Μαρτίου, το σχολείο μας συμμετείχε στο διαγωνισμό εκφραστικής ανάγνωσης που διοργανώθηκε στο 4ο Γυμνάσιο Νεάπολης υπό την αιγίδα της ΔΔΕ Δυτικής Θεσσαλονίκης και της Ιεράς Μητροπόλεως Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως. Ο διαγωνισμός είχε τον τίτλο “Ο μεγάλος περίπατος της Άλκης Ζέη” και ήταν αφιερωμένος στα έργα της μεγάλης συγγραφέως. Όλοι οι συμμετέχοντες μαθητές, γονείς και καθηγητές εξέφρασαν τη χαρά τους και δήλωσαν πως ήταν μια γιορτή της λογοτεχνίας. Σε αυτό το κλίμα συνέτεινε και η άριστη διοργάνωση. Από το σχολείο μας συμμετείχε η μαθήτρια Πανά Μαρία, η οποία απέσπασε έπαινο συμμετοχής. Συγχαίρουμε τη μαθήτρια του σχολείου μας και της ευχόμαστε διαρκή πρόοδο! Χαιρόμαστε να βλέπουμε τους μαθητές μας να προοδεύουν!

Στον παρακάτω σύνδεσμο θα βρείτε όλες τις λεπτομέρειες που αφορούν την παραπάνω εκδήλωση και πλούσιο φωτογραφικό υλικό: