Λειτουργία Σχολικής Δανειστικής Βιβλιοθήκης και Λέσχης Ανάγνωσης

Σας ενημερώνουμε ότι από τη Δευτέρα 6 Νοεμβρίου ξεκινά τη λειτουργία της η Δανειστική Βιβλιοθήκη του σχολείου μας, η οποία θα συνεχίσει και φέτος να είναι ανοιχτή στην τοπική κοινωνία της πόλης μας, η οποία μας στήριξε και πέρυσι. Η βιβλιοθήκη θα λειτουργεί καθημερινά, από Δευτέρα έως Παρασκευή, από τις 10 το πρωί έως τη 1 το μεσημέρι, με υπεύθυνους καθηγητές την κ. Σιάσιου Χριστίνα και τον κ. Χατζηιωακειμίδη Ιωσήφ, Διευθυντή του σχολείου μας. Ακόμη, θα θέλαμε να απευθύνουμε ανοιχτό κάλεσμα στην τοπική κοινωνία (βιβλιοπωλεία, επιχειρήσεις, γονείς/κηδεμόνες) να στηρίξει τη βιβλιοθήκη μας με δωρεές βιβλίων όλων των ειδών, ώστε να υπάρχει πληθώρα αναγνωστικών επιλογών και για τους μαθητές και τις μαθήτριές μας.

Τέλος, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι θα συνεχιστεί και φέτος η λειτουργία της Μεικτής Λέσχης Ανάγνωσης του σχολείου μας, με μαθητές/-τριες και γονείς/κηδεμόνες. Τα νέα της λέσχης μας θα τα μαθαίνετε, ως συνήθως, από το blog μας (lesxi3kordeliou.blogspot.com), όπου θα αναρτώνται σημαντικές ημερομηνίες και ανακοινώσεις που μας αφορούν. Η πρώτη συνάντηση των μελών θα γίνει μάλλον το επόμενο Σαββατοκύριακο, 11 και 12 Νοεμβρίου, αλλά, σε κάθε περίπτωση, να ενημερώνεστε από το blog.